Home

Šelakové gramofonové desky

Vyberte si co potřebujete z 81 aktuálních inzerátů šelakové desky. Nebo zadejte inzerát zdarma a rychle prodejte nepoužívané zboží na největším internetovém bazaru Prodám šelakové gramofonové desky z 30-40 let i s papírovými obaly - 20ks, stav výborný cena 70,- Kč za kus, odběr Hradec Králové nebo poštovné za 65,- SEZNAM ZAŠLU A strana saša grossmann - My Se Máme Rádi zpívají Weissovi sestry Václav Bláha se svým orchestrem slova Karel hrnčíř - polka B.

Základní suroviny pro výrobu standardní gramofonové desky jsou: šelak, bavlna a saze. Složení se měnilo v průběhu let a každý výrobce měl svoji recepturu. Vinyly mají oproti šelakům možnost stereofonního záznamu, mnohem vyšší kmitočtový rozsah a užší drážku. Z tohoto důvodu se používají různé jehly, jak na. Šelakové gramofonové desky jazz/swing, hudba 20./30./40. let Dobrý den, poptávám šelakové gramodesky - jazz/swing a taneční (foxtrotovou a slowfoxovou) hudbu 20.-40. let, zejména etikety Brunswick, His Master´s Voice, Imperial, Ultraphon, Decca, Esta, Polydor, Odeon atp Výroba šelakové desky ale byla také komplikovaná. Například jeden song se musel nahrávat na desku několiksetkrát, takže si asi dokážete udělat představu, jakou radost z toho museli hudební interpreti mít. Ale poté, co Berliner přišel s metodou kopírování desek (prostřednictvím elektrolytického pokovování a.

Šelakové desky. Velmi pevné, ale křehké gramodesky s nízkou životností a stranovým monofonním záznamem. Tato technologie využívala širší drážky, a proto je třeba na tyto desky používat speciální hroty a gramofony s rychlostí 78 otáček. Používána u nás až do roku 1963-68 V podstatě o jakékoliv hudební nosiče, zejména pak vinylové gramofonové desky (vinyly), tuzemské i zahraniční. vinylové gramofonové desky (LP, SP) šelakové gramofonové desky (zprostředkovaný výkup za 3 Kč/kus

Gramofonové desky - LP / EP vinyly. České i zahraniční vinyly, gramofonové desky LP / EP. Vyberte si v našem eshopu nebo přímo v prodejně - při nákupu zboží nad 2.000 Kč doprava zdarma řády korun: dechovky, country, lidovky, klasika, šelakové desky řády desetikorun: český i zahraniční rock / pop, 70. léta, mluvené slovo, heavy metal, punk, big beat řády stokorun: big beat šedesátých let, zahraniční vydání (hard) rockových kapel, unikátní řadová alb Pro šelakové desky, 78 otáček (78 UPM) 250 Kč: Gramofonová ocelová jehla 1,7 x 16 mm: velmi hlasitý tón 100 ks: Pro šelakové desky, 78 otáček (78 UPM) 250 Kč: Gramofonová zahnutá ocelová jehla 1,47 x 18,5 mm: hlasitý tón 100 ks: Pro šelakové desky, 78 otáček (78 UPM) 250 K Vinyly z celého světa. Gramofony, CD přehrávače, zesilovače, převodníky, streamery a podobn Vyberte si co potřebujete z 1 170 aktuálních inzerátů Gramofonové desky. Nebo zadejte inzerát zdarma a rychle prodejte nepoužívané zboží na největším internetovém bazaru

Inzeráty šelakové desky - Bazar a inzerce zdarma - Sbazar

Koupím staré šelakové gramofonové desky značky ULTRAPHON. Koupím staré šelakové gramofonové desky značky ULTRAPHON. Břeclav (690 02) 26.11.2020. Posunout inzerát Přidat do oblíbených. Rubrika: hobby a sběratelstv. ŠELAKOVÉ GRAMOFONOVÉ DESKY (6938854884) Vystavit v této kategorii. Aukro Starožitnosti a Umění Starožitnosti Rádia a technika Ostatní . Aukro Starožitnosti a Umění Starožitnosti Rádia a technika Ostatní . info . Nabídka už bohužel skončila, ale níže jsme vám našli pár podobných staré šelakové gramofonové desky z 1. republiky - [28.11. 2020] Prodám staré šelakové gramofonové desky z 1. republiky i s papírovými obaly, Jar. Mach, sestry Skovajsovy, Jára Pospíšil, K. Vacek, J. Vejvoda, V. Bláha, K. Valdauf, sestry Allanovy aj., seznam zašlu, cena 150,- Kč za kus, odběr Praha, tel.: 602426163.

Selakove desky bazar - Bazoš

 1. Předválečné desky včetně poštovních zasílacích krabic, velké množství 300,-/ks celkově dohoda Nepoškozené. 1937. Nabídněte cenu. 300,- Staré Šelakové prvorepublikové historické gramofonové desky asi 200 kusů Kompletní rodina sbírka vážná hudba a všechny dobové žánry včetně originálních obalů a.
 2. Sháním šelakové gramofonové desky (78 otáček) s jazzovou hudbou (Ellington, Basie, Goodman, Webb atp.), popřípadě i domácí nahrávky z 30./40. let (Dvorský, Ježek, Vlach), ne lidovou muziku, ne Supraphon. Děkuji, s pozdravem P
 3. Gramofonová deska neboli gramodeska, známá těž jako vinylová deska nebo prostě jen vinyl, je záznamové médium určené pro záznam, uchování a reprodukci zvuku.. Gramodeska má nejčastěji podobu plochého kruhového kotouče černé barvy, uprostřed opatřeného kruhovou papírovou nálepkou s informacemi o záznamu
 4. Gramofonové desky. Gramofonová deska; Vinylové desky. Proč kupovat vinylové desky? Hip hopové desky; Rapové desky; DJ vinylové desky na párty; Vinyl desky na DJ battle; Prodeje vinylových desek rostou; Prodej desek v Česku; Šelakové desky; Jak se chovat k deskám? Jak udržovat desky; Gramofony. Jaký gramofon? Sestavení gramofonu.

Stránky o šelacích Standardní desk

Veškeré v současnosti vydávané desky jsou určeny pro rychlost přehrávání 45 nebo 33,3 otáčkami za minutu a obě tyto rychlosti podporují všechny gramofony v naší nabídce. Rychlost přehrávání 78 ot./min. vyžadují pouze staré šelakové desky, jejichž výroba skončila v 60. letech Gramofonové desky. Knihkupectví LP DESKY (VINYLY), CD, MC, POHLEDY, MAPY, PLAKÁTY, GRAFIKY, ČASOPISY A DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI A KURIOZITY. TĚŠÍME SE NA VAŠI NÁVŠTĚVU V NAŠÍ KAMENNÉ PRODEJNĚ V CENTRU PRAHY, SPÁLENÁ 53! AKCE!!! na knihu Petry Soukupové - Věci, na které nastal čas. 1. Při osobním odběru sleva 20 %, které.

klub šelakové gramofonové desky 78 otáček na Okounovi <°)))><

Šelak byl v minulosti používán v elektrických zařízeních pro své dobré izolační vlastnosti a nepropustnost vlhkosti. Také se z něj vyráběly fonografové desky a gramofonové desky s rychlostí 78 otáček za minutu, dokud nebyly v padesátých letech nahrazeny vinylovými deskami. Od doby, kdy v 19. století nahradil povrchové. To bych taky ráda věděla. Šelakové desky se v různých antikvariátech prodávají v pruměru za 50Kč a vykupují je tak za 50% prodejní ceny. - Materiál který detailně shrnoval šelakové období se ztratil při dědickém řízení po smrti autora. Maxmilian #11 13. 11. 2012, 21:35. Registrovaný uživate

Rozcestník internetových obchodů slouží jako křižovatka e-shopů, s kterými spolupracujeme a které zaštiťujeme. Zboží nabízené v jedotlivých e-shopech je nové nepoužité, pokud není označené jako bazarové Digitalizace gramofonových desek. Do digitální podoby převádíme jak vinylové LP a SP, tak šelakové gramofonové desky. Nebudete již potřebovat magnetofon, Vaše zdigitalizované nahrávky neztratí kvalitu a budete si je moci přehrávat na CD přehrávači, na počítači, v mobilu, nebo v MP3 na cestách Šelakové desky - Schellackplatten. 45 likes. Staré gramofonové desky ( Šelakové ) - 78. otáček. Předchůdci moderních gramodesek - poznáte je tím, že jsou těžké a velmi křehké Různí interpreti - Historie psaná šelakem - Já zpívám Tobě jen. Taneční hudba na etiketách Esta 1930 - 1933 MP3 . Já zpívám tobě jen: Taneční hudba na etiketách Esta 1930 - 1933 Český repertoár na gramofonových deskách zajišťovaly od počátku historie zvukového záznamu až do roku 1930 výlučně zahraniční, především německé gramofonové firmy šelakové gramofonové desky. Fotky; O albu; Fotodárky 0. 0. Facebook Twitter Zkopírovat adresu. Spustit prezentaci Nahlásit album. Vytvořte ze svých fotek: Fotoknihu Pexeso Kalendář Fotky Obsah pokračuje za reklamou. Pokračujte dolů pro další obsah..

Šelakové gramofonové desky SUPRAPHON jsou Velmi pevné, ale křehké gramodesky s nízkou životností většinou české. Filtrovat položky Řazení podle ceny vzestupně ceny sestupně názvu vzestupně názvu sestupně Počet položek 6 12 18 30 60 10 Koupím staré šelakové gramofonové desky značky ULTRAPHON. Koupím staré šelakové gramofonové desky značky ULTRAPHON. Břeclav (690 02) 25.08.2020. Posunout inzerát Přidat do oblíbených. Rubrika: hobby a sběratelstv.

Vinylové desky a retro gramofony zažívají renesanci Alza

Typy gramodesek, vinyly a šelakové desky, SP/LP Phono

Koupím staré šelakové gramofonové desky značky ULTRAPHON . Jarek (další nabídky) Hodonín, PSČ: 69501: Inzerát vypršel a nebyl obnoven. 4.12 2015 . Inzerát starší 90 dnů. Jak obnovit inzerát? Dohodou: 15029 X: WWW (?) FB skupina (?) Smazat: Editovat: Nahlásit ! Poslat příteli. Za kolik prodat gramofonové desky? Máme 13 historických desek se slavnou vážnou hudbou (Mozart a td.), nahraných Berlínskou filharmonií, Budapest String Quartet, Buxbaum String Quartet a Wiesbadener Collegium Musicum v pevném vázaném obalu. Jsou velice zachovalé a my nevíme za kolik je prodat Gramofon Auna TT-Play SE dodává jen ten nejlepší zvuk. Řemenový pohon potichu roztočí gramofonové desky rychlostí 33, 45 nebo 78 otáček za minutu. Stereo keramická přenoska se stará o ten nejlepší zvuk, který bez okolků hudbou naplní místnost pomocí dvo.. Hlavní stránka Hudební bazar Gramofonové desky Kufříkový gramofon+šelakové desky. Kufříkový gramofon+šelakové desky [26.09.2011] Celkem zobrazeno: 1465x . Prodám kufříkový gramofon-funkční 1000,-kč a šelakové desky po 40,-kč E-mail: Kontakt formulářem: Lokalita

Výkup gramofonových desek a všech typů hudebních nosičů

LP gramodesky Praha

50. léta šelakové gramofonové desky Zdarma. Nabídka - 50. léta 24 gramofonových šelakových desek z 50. let - 78 otáček (ve dvou vázaných pořadačích). Alexandrovci, Hudba hradní stráže, Hudba československé armády apod. Seznam na požádání zašlu na e-mail. Nabídněte cen Koupím staré šelakové předválečné gramofonové desky (78 ot./min.) značky Ultraphon, Esta, His Masters Voice, atd.). Ne vážnou hudbu. Prosím o seznam. Celá Česká republika. Inzerát již není platný Koupím staré šelakové gramofonové desky (78 ot/min). Pouze české. Kontakty. Jméno Email Témata Zpráva. Jak odpovídat na inzeráty : Do textu odpovědi je zakázáno vkládat HTML příkazy. Uvedená email adresa se ukáže majiteli inzerátu současně s odpovědí..

Koupím staré šelakové gramofonové desky značky ULTRAPHON

Gramofonové desky si na rozdíl od jiných nosičů hudby dodnes zachovaly svůj půvab. V naší nabídce obsahující gramofonové desky prodej naleznete opravdu široký výběr hudby z 60. a 70. let, country, vážnou hudbu, ale také pohádky pro děti a mnoho dalšího Šelakové gramofonové desky. Knihy. Seconhand > Gramofonové desky - MALÉ gramodesky. Všechny gramofonové desky jsou po rodičích. Nemám možnost je přehrávat. Upozorňuji,že tedy není známo jak hrají. Děkuji za pochopení. VŠECHNA ODDĚLEN. I po případné digitalizaci si desky opět pečlivě uskladněte. O digitální záznam můžete z nějakého důvodu přijít - pak bude gramodeska jediná záloha. Výsledný záznam z digitalizace je vhodný pro běžné prohlížení a hlavně ušetření kvality gramofonové desky, která se opakovaným přehráváním může poškodit gramofonové desky Zdarma. Prodám gramofonové desky,populární hudba,různí interpreti..Nepoškrábané,nepoškozené obaly! vloženo: kategorie: druh: 17.12.2018 20:53 Gramofony/Technika Nabízím: Gramofon na rychlost 78 na šelakové desky do Zdarma. Poptávám gramofon na staré desky (tzv. šelakové desky) s rychlostí 78

Projděte si inzeráty gramofonove desky velke na inzertním serveru AVÍZO.CZ. Nebo si k nám vložte inzerát zdarma Koupím staré šelakové gramofonové desky - inzerce, koupím. - šelakové, rychlost 78 otáček/min, značky Ultraphon a His Master's Voice. Různé - Koupím staré šelakové gramofonové desky (78 ot/min). Koupím staré šelakové gramofonové desky (78 ot/min). Pouze české. Gramofonové desky LP bazar poptávka | BiL.c Rámečky na vinylové gramofonové desky nebo jejich obaly. Obaly mnohých gramofonových alb jsou malými uměleckými díly. Ve vhodném rámečku se budou nad skvěle vyjímat nad gramofonem nebo sbírkou gramodesek. Vyberte si z našeho sortimentu rámečků na desky

Výkup Gramodesek - Prevedeme

Šelakové desky. Nebyly nalezeny žádné záznamy. Menu. Antika Archeologie Architektura Astronomie, vesmír Beletrie česká Beletrie světová Biografie Cestopisy Gramofonové desky Vinylové desky LP Vinylové desky SP (singly) Šelakové desky. Koupím staré šelakové předválečné gramofonové desky (78 ot./min.) značky Ultraphon, Esta, His Master's Voice, atd.). Ne vážnou hudbu. Prosím o seznam. Celá Česká republika. Inzerát již není platný 3 starožitné šelakové gramofonové desky Supraphon z 50. let. 3 šelakové gramofonové desky Supraphon z 50. let minulého století k přehrávání na starých gramofonech na kliku nebo pozdějšíc Koupím staré gramodesky Koupím staré šelakové předválečné gramofonové desky (78 ot./min.) značky Ultraphon Převod gramofonové desky s rychlostí 16 rmp Od: contecanto* 18.07.12 19:46 že staré prvorepublikové šelakové desky nahraju normálně na 45 či 33 a digitálně v kompu převedu na původní rychlost,nakonec mi bylo líto na těch starejch deskách ničit gramec,bo nwn zda by se dala sehnat new přenoska či alespoň jehla.Mám to.

Dobrý den.Našel jsem gramofon,který umí předělat tyto desky na mp3 a poté je možné v počítači vypálit na CD.Jinak přehrává desky rychlosti 45,33 i 78.Dále přehrává i CD i MC.Má i rádio AM a FM.To v případě,že by jste se rozhodl do toho zainvestovat.Ale dá se myslím sehnat i něco levněji Gramofonové desky. Vinylové desky LP ; Vinylové desky SP (singls) Šelakové desky ; Menu. Antika Archeologie Architektura Astronomie, vesmír Beletrie česká Beletrie světová Biografie Cestopisy Cizojazyčné knihy (včetně SLOVENSKÝCH) Dějiny.

VELKÝ SYMFONICKÝ ORCHESTR - La Traviata - šelaková deska

Gramofonové desky www.gramobazar.cz , prodej použitých gramodesek vinyl 45rpm /33rpm a šelak 78rpm. Desky jsou z převážné většiny dovezené z Anglie Pro-Ject Wash It - čistící kapalina pro pračky na vinylové i šelakové gramofonové desky, koncentrovaná kapalina - doporučené ředění 1:10 - 1:20 s destilovanou vodou (nepoužívejte vodu z kohoutku), velmi efektivní - rozpouští širokou škálu nečistot včetně mastnot a tuků, rychle se vypařuje a zanechává na desce 0 zbytků, kapalina Wash It je šetrná k životnímu. stará šelaková gramofonová deska , 78 otáček. tyto šelakové gramofonové desky jsou vhodné pro přehrávání na starých mechanických gramofonech nebo lze použít gramofon s otáčkami. Digitalizace gramofonové desky. 45 a 78 otáček za minutu, tedy i starší šelakové desky. Pro přepis šelakových desek používáme samozřejmě speciální hroty. Váš šelak tak nemůže být nijak poškozen a výsledný záznam bude zcela věrný originálu Analogis - čistící sprej a antistatická utěrka na čištění gramofonových desek. Obsah spreje 200 ml. Sprej má antistatické účinky. POZOR - nevhodné pro šelakové gramofonové desky !!

discOveryOne Classic - Univerzální poloautomatická pračka na vinylové a šelakové gramofonové desky, lakové matrice a ostatní nestandardní desky s mechanickým záznamem o průměru do 12″ (30 cm). Automatizované vakuové odsávání čistící kapaliny z povrchu desky Alternativní vyhledávání: gramofonové desky » gramofonové deska, gramofonové disky, gramofonové cesky Výsledků na stránku 10 20 40 60 80 100 Seřadit podle Relevance Podle data sestupně Podle data vzestupně Signatury Autor Náze discOveryOne Classic - univerzální poloautomatická pračka na vinylové a šelakové gramofonové desky, lakové matrice a ostatní nestandartní desky s mechanickým záznamem o průměru do 12 (30 cm). Automatizované vakuové odsávání čistící kapaliny z povrchu desky. Reference z archivech zvukových nosičů a více než 45 let historií prověřené řešení Full text of Český katalog nahrávek gramofonové firmy Esta 1930-1946 See other formats.

JAROSLAV GLEICH & ZDENĚK OTAVA - Jen odpros ji / MARIE

Video: Gramohroty (jehly) Gramohroty a gramovložk

Pro vyhledávací frázi Gramofony na selakove desky jsme na našem vyhledávači našli 34 výsledků. Nenašli jste přesně to, co jste hledali? Zkuste frázi Gramofony na selakove desky trochu pozměnit a opět zadat do vyhledávacího pole. Pevně věříme, že produkt, který hledáte v naší nabídce na srovnávači CoChceš.cz naleznete Hlavně ale dokáže přehrávat desky rychlostí 33/45/78 ot/min, což je dnes rarita. Zvláště poslední rychlost je vpravdě historická a umožní vám přehrát šelakové desky již odložené a dávno zapomenuté, protože právě s rychlostí 78 ot/min, si většina moderních gramofonů neporadila 25 cm (10), šelakové desky Poloautomatické ovládání - při přehrání desky se raménko automaticky zvedne a gramofon se vypne, Přístroj umí digitalizovat i přehrávat gramofonové desky rychlostí 33, 45 a 78 otáček za minutu. Nechybí CD mechanika,. Gramodesky - inzerce. 176 inzerátů na této stránce: Gramodeska Olympic Dej mi víc své lásky. SP Supraphon 1965. 4 starožitné šelakové gramofonové desky ESTA ze 30. let. Dvě SP gramodesky Yvonne Přenosilová, Supraphon 1967, 1965. R. A. Dvorský - starožitná šelaková gramodeska. His Master's Voice - dvě starožitné šelakové desky z 30. let Gramofonová ocelová jehla 0,8 x 16 mm (velmi tichý tón) na šelakové gramofonové desky, 100 ks. NOVINKA. Nové kvalitní ocelové gramofonové jehly pro přehrávání šelakových desek, 78 otáček (78 UPM). Rozměry: 0,8 x 16,0 mm - velmi tichý tón. Baleno po 100 kusech

gramofonové desky LP, SP i šelakové (33, 45 i 78 otáček) Chci digitalizovat. Nízké ceny. Levně převedeme prakticky cokoliv. Kazety VHS, 8 mm filmy, fotografie, ale i gramofonové desky. Kvalitní služby. Záleží nám na Vaší spokojenosti, a proto je každá objednávka zpracována s šetrným a individuálním přístupem Chcete-li prodat gramofonové desky, pošlete mi nejlépe fotky nebo seznam do mailu. Vykupuji celé sbírky LP, alba, kompilace, malé 7 singly i vinyly s elektronickou hudbou od djs. Výkupní cenu sdělím individuálně podle nabídky. Z áleží na konkrétních titulech, množství a míře poškození vinylů i obalů Gramodesky letná - Antikvariát a bazar s audiotechnikou, kamenný obchod. Prodejna GRAMODESKY - LETNÁ, navázala na dlouhou tradici obchodu zaměřeného na hudební nosiče, který na Praze 7 - Letné fungoval od r. 1946.. pod názvy ULTRAPHON, SUPRAPHON a pozdějiod r. 1996 jako BINDERPHON Staré šelakové desky za 21Kč. Prohlédněte si podobné aktuální nabídky na Aukru! Gramodesky - Šelakové desky , nabídky - prodám, prodej, inzerce. Inka Zemánková - obří starožitná šelaková gramodeska. Kniha NEPRODÁVEJTE ZA ŽÁDNOU CENU! Předchůdci moderních gramodesek - poznáte je tím, že jsou Šelakové desky - Schellackplatten. 72 J'aime. Staré gramofonové desky ( Šelakové ) - 78. otáček. Předchůdci moderních gramodesek - poznáte je tím, že jsou těžké a velmi křehké

ORQUESTRA COLBAZ - Tico-tico no fubá / Branca - šelaková deskaMIZZI UND KARL STROHMAYER - Musikantenkinder / Wann I VonAMIGA COCTAIL - Ke dni Německé demokratické republiky vTRIPLE S - Fly with me 21st century (12&quot;) - gramofonová deskaCHRIS DE BURGH - Man on the line - gramofonová deskaMEN AT WORK - Cargo - gramofonová deskaDIANA KING - L-L-Lies (12&quot;) - gramofonová deska

25 cm (10), šelakové desky Gramofon umí digitalizovat desky, disponuje USB portem a RCA výstupy. Victrola VTA-270 Hodnocení: 4,3. 5 699 Kč Přístroj umí digitalizovat i přehrávat gramofonové desky rychlostí 33, 45 a 78 otáček za minutu Gramofonové desky šelakové 78 otáček - Dohodou - prodej Viz foto. Podrobnosti sdělím na vyžádání. 1 Werich - Čochtan vypravuje 2.Homocord,Odeon,Gramophon,Parlophon 3.Směs šumavských písní - Mugraueři 4.Spejbl a Hurvínek - J.Skupa. Už během svého působení v Československém rozhlase ve 30. letech minulého století nahrával jako hobojista i jako dirigent na šelakové desky, které pak vycházely na značkách Ultraphon, Esta, His Master´s Voice, Telefunken, Odeon, Polydor, Homocord, Parlaphone a Supraphon. Jednalo.

 • Prima zprávy 27.2 2019.
 • Canterbury new zealand.
 • Al káida vznik.
 • Silikonovy olej.
 • Nejlepší nfc aplikace.
 • Konturování produkty.
 • Murano italy.
 • Lišty do koupelny.
 • Meriam al khalifa dnes.
 • Svatební salon brno pekařská.
 • Protažení m piriformis.
 • Práce s výjezdy do zahraničí.
 • Pekárna ostrava centrum.
 • Pravitko na mandaly.
 • Mykorhiza a praktické použití.
 • Kawasaki klx 250 recenze.
 • Psi zapasy slovensko.
 • Obléhání vídně turky.
 • Nastavení vyhledávání.
 • Dualshock berry blue.
 • Gta 5 steam key.
 • Styx členové.
 • Laurence fishburne daughter.
 • Embolie pulmonara tratament naturist.
 • Vostok počasí.
 • Ruční scanner.
 • Mrazeny krab.
 • Jak zhubnout při cukrovce.
 • Wikipedia uk.
 • Kamutový chléb.
 • Medic pond.
 • Benguelsky proud.
 • Css image cover.
 • Kam se zbytky jídla.
 • Saverin facebook.
 • Jak zabalit dárek na svatbu.
 • Notebooky levně.
 • Mall fotorámeček.
 • Sada šroubováků.
 • Mamut zuby.
 • Ceske kroniky.